سرمایه‌ گذاری

تعریف استارتاپ و ویژگی های آن

قبل از صحبت درباره سرمایه گذاری جسورانه ابتدا بهتر است تعریفی کوتاه از استارتاپ داشته باشیم، در فارسی میتوان استارتاپ را کسب و کار نوپا ترجمه کرد که معمولا دارای ویژگی هایی همچون نوآوری، سن کم، رشد بالا، ریسک زیاد، انعطاف پذیری در کنار کار تیمی است اما هر کسب و کاری که دارای ویژگی های فوق باشد را نمیتوان استارتاپ نامید بلکه دو ویژگی “تکرار پذیر بودن” و “مقیاس پذیر بودن” استارتاپ را از سایر کسب و کارهای نوپا متمایز میکند. تکرار پذیری و مقیاس پذیری نه به خود ایده استارتاپی بلکه به مدل کسب و کار (Business Model) آنها مربوط میشود. وجود این دو ویژگی نشان دهنده توانایی رشد سریع و سوددهی یک کسب و کار میباشد.

چرا باید سرمایه گذاری کنیم؟

همه ما به طور پیوسته در حال تلاش و کوشش هستیم تا بتوانیم به اهدافی که در نظر داریم دست یافته و رفاه بیشتری برای خود و عزیزانمان فراهم کنیم. مثلا ممکن است در پی خرید خانه یا ماشین باشیم. یا بخواهیم برای آینده تحصیلی و شغلی فرزندانمان، مبالغی را به انواع روش های مختلف سرمایه گذاری کنیم. یا قصد خرید لوازم خانگی بهتری را داشته باشیم. یا …

برای دستیابی به این اهداف کوچک و بزرگ، مسلما نخستین و مهمترین گام داشتن یک منبع درآمدی مناسب است که بتواند سرمایه مورد نیاز را برای ما ایجاد کند. اما آیا همین امر کافی است؟ آیا می‌توان بدون داشتن یک برنامه درست و هدفمند، به اهداف مالی خود در آینده رسید؟

درخواست همکاری

تاریخ تولد
Accepted file types: pdf, zip, rar, docx, doc, jpg, Max. file size: 50 MB.
بالا